Flexibilita, příležitosti, peníze!

Práce v IT je specifická z mnoha důvodů. Možnost uspořádat si flexibilně den, pracovat odkudkoliv, a nadprůměrné ohodnocování, které navíc roste s tvými dovednostmi, to vše láká naše studenty. Pojďme se podívat na to, proč to tak je, a jak na tom můžeš vydělat právě ty.

V Čechách a na Slovensku chybí 30 000 IT specialistů

Poptávka pro IT specialistech roste tak jak postupuje digitalizace firem na celém světě. Firmy přechází na elektronické dokumenty, více prodávají online, automatizují procesy a to všechno proto, aby přežili nové digitální době. Hrozí jim totiž, že pokud usnou na vavřínech, může je během krátké doby ohrozit i malý startup (a to doslova přes noc), který jim přes noc přebere desetiletí budovaný byznysu. Tato proměna se týká všech oborů od marketingu, přes finance, zdravotnictví, logistiku, pojiťovny, cestovní ruch atd.

Firmy dávají šanci i juniorům

Firmy to v současnosti nemají s náborem nových talentů vůbec jednoduché. Nejraději by nabíraly více seniorů, ale pravda je taková, že poptávka po nich výrazně převyšuje nabídku. To je šance pro juniory, nebo pro ty, kteří se naučí programovat, testovat, či pracovat s daty a juniory se teprve stanou. Řada firem se na to dokonce připravila a má pro juniory návazný interní vzdělávací a rozvojový program.

Trénink pro úspěšné hledání práce

Získání práce v IT je jedním z hlavních důvodů, proč naši studenti investují čas a peníze do svého vzdělání. Proto na naše kurzy navazuje příprava na úspěšné hledání práce Career Lab. Součástí tohoto tréninku je pohovor nanečisto (i v angličtině), zlepšení tvé prezentace nebo kariérní workshop (tipy a triky při hledání práce). Konkrétní nabídky práce najdeš na specializovaných portálech. Připravili jsme přehled těch nejdůležitějších.

Co je nejdůležitější pro získání práce v IT?

Podívali jsme se na to, co funguje a co naopak moc nefunguje. Jisté je, že práce v IT je a ještě dlouho bude dobře placená a dostupná pro motivované a talentované lidi a to i bez předchozí praxe v IT nebo technického vzdělání.
Krok za krokem: Až 50.000 Kč od MPSV na digitální vzdělávání
1.4.2024
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) za tebe může zaplatit až 82% ceny kurzu a to do výše 50.000 Kč. Díky tomu si můžeš vylepšit životopis, doplnit znalosti nutné pro tvůj kariérní růst a zvýšit svou hodnotu na trhu práce.
Proč je v roce 2024 ideální čas změnit profesi a přejít do IT
10.2.2024
Láká tě seknout se současnou prací, otočit kariéru vzhůru nohama a vrhnout se na dráhu IT? Právě teď je k tomu z mnoha důvodů ideální příležitost. IT specialista můžeš být i bez výšky a při troše snahy si i jako junior vyděláš pěkné peníze.
Síla IT kurzů od Coders Lab je v přímém kontaktu s odborníkem
6.2.2024
Zjisti v článku, v čem se IT kurzy Coders Lab liší od jiných kurzů na trhu a v čem jsou unikátní. Jejich síla tkví především v přímém kontaktu s odborníkem.
6 věcí, které uchazeči o práci v IT zapomínají uvádět v životopise
23.1.2024
Až absolvuješ jeden z našich IT kurzů, můžeš rovnou rozesílat životopisy a ucházet se o práci juniorního IT specialisty. Než ale začneš své CV tvořit, přečti si tento článek. Prozradíme ti v něm, na co důležitého ajťáci v životopisech často zapomínají. Máš ideální příležitost poučit se z chyb ostatních!
Co jsou Soft Skills aneb důležitý klíč k úspěchu v IT
15.1.2024
Znalost programovacích jazyků, schopnost práce s databázemi nebo analytické myšlení. To vše jsou znalosti potřebné pro úspěšnou práci v IT. Víš ale, že nejlepší IT specialisté mají také dovednosti nad rámec těchto „klasických“? Říká se jim Soft Skills.
Backend development: U juniorů je důležitá zvídavost
3.1.2024
Má smysl učit se programovat, když světem hýbe umělá inteligence? A jak se může úplný nováček stát Python Developerem? Na tyto a další otázky v rozhovoru odpovídal Jan Tezner, CTO vývojářské firmy COex.
Kolik peněz berou IT specialisté v roce 2024?
1.1.2024
IT specialisté jsou na trhu práce dlouhodobě cenným zbožím, nejinak tomu je na začátku roku 2024. Jak si vedou v porovnání s obchodníky, administrativním pracovníky nebo marketingovými specialisty?
Srovnání: jaký je rozdíl mezi frontend a backend developerem?
12.12.2023
Frontend, nebo backend? To je, oč tu běží. Pokud uvažuješ, že se naučíš programovat, čeká tě na začátku rozhodnutí, zda se stát frontend developerem, nebo backend developerem. V čem se náplň těchto dvou profesí liší?
Otázka za milion: nahradí AI manuální testery?
7.12.2023
V rychle se měnícím světě testování softwaru vyvolává rozšíření umělé inteligence (AI) otázku, jestli tento fenomén nahradí manuální testery z „masa a kostí“. Mají se tedy testeři bát o práci, nebo mohou v klidu spát?
Jaký počítač si vybrat na programování
6.12.2023
Programátoři během své kariéry musí udělat řadu klíčových rozhodnutí, patří mezi ně i výběr správného počítače nebo notebooku. Podle kterých parametrů se při nákupu řídit, aby tvoje programátorské PC zvládlo vše, co potřebuješ?
Jak se stát IT freelancerem v 8 krocích
1.12.2023
Dříve IT specialisté až na výjimky pracovali jako zaměstnanci v jedné firmě, dnes stále častěji preferují „volnou nohu“. Chceš se taky stát IT freelancerem? V tomto článku ti poradíme ti, jak začít a jak postupovat krok za krokem.
7 chyb studentů IT kurzů, kteří nakonec nezačnou pracovat v IT
9.11.2023
„Udělal jsem si IT kurz, ale ani po měsících hledání nemohu najít práci v IT.“ I taková slova slýcháme od studentů různých IT kurzů, případně od samouků. V Coders Lab říkáme, že dobře připravený junior sežene práci v IT do 3 měsíců. Je náhoda, že se jim nedaří získat vysněný a skvěle placený IT job? Na to ti dáme odpověď níže v článku.
V čem se v IT liší junior, medior a senior?
13.7.2023
Co se očekává od juniora v IT? Role juniora, mediora a seniora se může v různých firmách do určité míry lišit, ale základní rysy jsou velmi podobné. Podívejme se, kdo je kdo a co má na starost.
10 důvodů proč se stát vývojářem front-endu
6.7.2023
Shrnuli jsme ty nejdůležitější důvody, proč se pustit do vývoje front-endu a rozhodně nejde jen o flexibilitu a ohodnocení. Tato kariéra má co nabídnout a do budoucna bude poptávka pro front-end vývojářích dále růst.
Nejpopulárnější portály s nabídkami práce v IT
21.5.2023
Odvětví IT láká stále více nových uchazečů na vysoké platy, výhodné pracovní podmínky a možnost rychlého růstu. Mnoho lidí proto uvažuje o radikální změně své kariéry a vstupu do světa IT, který v dnešní době nabízí velké možnosti rozvoje. Láká nová profesní buducnost i tebe?
10 věcí, které musíš mít ve svém online portfoliu
10.5.2023
Lámeš si hlavu nad tím, co všechno bys mohl/a zařadit do svého portfolia testera nebo vývojáře? V tomto článku najdeš inspiraci na nejdůležitější témata a informace, která by v tvém portfoliu rozhodně neměla chybět.
6 otázek z webináře manuálního testování
5.5.2023
Jaký plat můžeš očekávat jako juniorní tester? Jaké jsou pracovní benefity v IT firmě? Musíš ovládat angličtinu? Připravili jsme si pro tebe odpovědi na nejčastěji kladené otázky.
6 důvodů, proč mít osobní portfolio online
3.5.2023
Nejdůležitější důvody proč mít osobní portflio publikované online, pokud máš za sebou kurz programování a hledáš práci v IT.
Nejčastější profese, které potkáš v IT
5.4.2023
Chtěl/a bys pracovat v IT, ale možná máš pocit, že programování není nic pro tebe? Nedělej si s tím starosti! V tomto oboru existuje spousta zajímavých profesí, ve kterých se můžeš uplatnit. Na projektech pracuje mnoho lidí – každý z nich má jiné úkoly a své místo v týmu! Seznam se s nimi a přesvědč se, že obor IT může být místem i pro tebe.
První práce v IT a jak jí najít?
29.3.2023
Odvětví IT láká stále více nových uchazečů na vysoké platy, výhodné pracovní podmínky a možnost rychlého růstu. Mnoho lidí proto uvažuje o radikální změně své kariéry a vstupu do světa IT, který v dnešní době nabízí velké možnosti rozvoje. Láká nová profesní buducnost i tebe?
Práce v IT na dálku
29.3.2023
Jak se postarat o svůj profesní komfort a naplánovat si den? Dělat práci téměř odkudkoli na světě má mnoho výhod, ale bude to od tebe vyžadovat dobrou organizaci a sebekázeň.
7 důvodů proč stojí za to se učit se programování
22.3.2023
V dnešní době jsme všichni v každodenním životě závislí na technologiích, ale jen málokdo umí číst a psát kód. I pokud ti programování stále nic neříká, věř, že existuje mnoho důvodů, proč je skvělé se ho naučit.
Jak se stát programátorem, průvodce pro začátečníky
10.3.2023
Už jsi se rozhodl/a, že budeš programátorem, a... co teď? Kde bys měl/a začít? Jak si naplánovat kariérní cestu v IT oboru? Proč bys u tohoto rozhodnutí měl/a zůstat? Pokusíme se odpovědět na všechny tvé otázky.
Co tě čeká jako juniora a na co se soustředit?
7.3.2023
IT je jedním z nejrychleji rostoucích odvětví na světě. Jen v Čechách a na Slovensku chybí kolem 30.000 IT specialistů.
Proč se stát programátorem?
24.2.2023
Ať už sníš o drahém autě, vlastním bytě, životě na karibské pláži, technologických novinkách, nebo jen o tom, že budeš spát do oběda a budeš svým vlastním pánem, víme, co bys měl/a dělat!

Aktuálně otevřené kurzy

Vyber si kurz a termín, který ti vyhovuje.
Přehled otevřených kurzů

Další témata z IT oboru

Svět IT je rozmanitý a velmi obsáhlý. Je proto důležité zaměřit se z počátku na to podstatné. Přinášíme výběr toho nejdůležitějšího, co tě v IT může potkat, nebo na co se nás zájemci o kurzy často ptají.
Nevíš jistě, který kurz je pro tebe ten pravý?
Máš pochybnosti? Udělej si test tvých silných stránek a zjisti, která cesta je pro tebe nejlepší.