Přehledně: Proč je práce software testera ideální pro začátek v IT
17.5.2024
Chceš rozjet kariéru v IT, ale necítíš se hned na programování nebo datovou analýzu? Pro začínající ajťáky je skvělým odrazovým můstkem práce software testera. Přečti si, co tester dělá, jaké by měl mít vlastnosti nebo kolik si v Česku vydělá peněz.
Karel Machovec: Z telekomunikací k testování software
10.3.2024
Už od začátku kariéry jsem se pohyboval kolem IT. Ale až výpověď v poslední práci mě dovedla ke kurzu Manual Tester od Coders Lab. Dnes pracuji ve firmě vyvíjející nástroj na tvorbu webů.
Proč se testerům vyplatí mít ISTQB certifikaci?
17.2.2024
Bez znalostí a dovedností to v IT nejde. Ale pokud je navíc doložíš prestižním a mezinárodně uznávaným certifikátem, tvá hodnota na trhu práce výrazně vzroste. Proto řada testerů softwaru skládá tzv. ISTQB zkoušku, uznávanou zaměstnavateli po celém světě.
Testování software: Nevědět je oukej!
10.8.2023
Je pro tebe testování to pravé? V inspirativním rozhovoru se Katka podělí o svůj příběh. Budeme si povídat o tom, jak se k testování dostala, jaké výzvy překonává, jak jí testování umožnilo starat se o své včely a vyrábět domácí kosmetiku.
6 otázek z webináře manuálního testování
5.5.2023
Jaký plat můžeš očekávat jako juniorní tester? Jaké jsou pracovní benefity v IT firmě? Musíš ovládat angličtinu? Připravili jsme si pro tebe odpovědi na nejčastěji kladené otázky.
Nejčastější profese, které potkáš v IT
5.4.2023
Chtěl/a bys pracovat v IT, ale možná máš pocit, že programování není nic pro tebe? Nedělej si s tím starosti! V tomto oboru existuje spousta zajímavých profesí, ve kterých se můžeš uplatnit. Na projektech pracuje mnoho lidí – každý z nich má jiné úkoly a své místo v týmu! Seznam se s nimi a přesvědč se, že obor IT může být místem i pro tebe.

Aktuálně otevřené kurzy

Vyber si kurz a termín, který ti vyhovuje.
Přehled otevřených kurzů

Další témata z IT oboru

Svět IT je rozmanitý a velmi obsáhlý. Je proto důležité zaměřit se z počátku na to podstatné. Přinášíme výběr toho nejdůležitějšího, co tě v IT může potkat, nebo na co se nás zájemci o kurzy často ptají.
Nevíš jistě, který kurz je pro tebe ten pravý?
Máš pochybnosti? Udělej si test tvých silných stránek a zjisti, která cesta je pro tebe nejlepší.