Zpracovávej a analyzuj data!

Více než 90 % existujících dat na světě bylo vytvořeno v posledních letech. Nyní se jedná o nejcennější zdroj na světě, který firmy začínají využívat. Poptávka po datových analyticích a odbornících s analytickými dovednostmi neustále roste. Těch je však stále nedostatek, což otevírá příležitost pro juniory. Na pracovních portálech jde nejvíce poptávek právě po datových analyticích.
Web scraping: k čemu slouží a kdo ho provádí?
12.3.2024
O náplni práce programátora nebo testera máš nejspíš aspoň trochu ponětí. Ale víš, co dělají lidé provádějící tzv. web scraping? Ve zkratce jde specialisty, kteří mají za úkol automaticky a co nejrychleji shromažďovat data z webů. Používají k tomu různé nástroje (web scrapery).
Kolik peněz berou IT specialisté v roce 2024?
1.1.2024
IT specialisté jsou na trhu práce dlouhodobě cenným zbožím, nejinak tomu je na začátku roku 2024. Jak si vedou v porovnání s obchodníky, administrativním pracovníky nebo marketingovými specialisty?
6 tipů, jak získat práci datového analytika
22.9.2023
Chystáš se hledat práci na pozici datového analytika. Pak ale otevřeš konkrétní nabídky a zjistíš, že většina firem požaduje několikaleté zkušenosti. Co s tím? Neboj, existují způsoby, jak i jako začátečník bez dlouhých roků praxe vzbudit zájem u potenciálních zaměstnavatelů.
Chceš se stát datovým analytikem? Ovládni těchto 7 dovedností
20.9.2023
Po datových analyticích je v posledních letech obrovská poptávka a zájem o ně ještě poroste. Chceš také odstartovat kariéru na této atraktivní pozici? Zjisti, které klíčové dovednosti by měl každý Data Analyst mít. Dobrá zpráva na úvod: v našem komplexním kurzu tě všechny naučíme.
10 odvětví, ve kterých můžeš pracovat jako datový analytik
12.9.2023
Datoví analytici dokážou firmám ušetřit, nebo naopak vydělat miliony korun. I proto jsou nedostatkovým zbožím, na českém trhu jich chybí přibližně 8 000 až 10 000, celosvětově až 4 miliony. Přečti si, co je náplní práce datových analytiků, ve kterých odvětvích nachází uplatnění a jak se můžeš stát jedním z nich.

Aktuálně otevřené kurzy

Vyber si kurz a termín, který ti vyhovuje.
Přehled otevřených kurzů

Další témata z IT oboru

Svět IT je rozmanitý a velmi obsáhlý. Je proto důležité zaměřit se z počátku na to podstatné. Přinášíme výběr toho nejdůležitějšího, co tě v IT může potkat, nebo na co se nás zájemci o kurzy často ptají.
Nevíš jistě, který kurz je pro tebe ten pravý?
Máš pochybnosti? Udělej si test tvých silných stránek a zjisti, která cesta je pro tebe nejlepší.