Otázky před kurzem

Kurz může navštěvovat téměř kdokoli, absolventi technických i humanitních oborů, maminky na mateřské nebo senioři - nejdůležitější je motivace a ochota tvrdě pracovat. Nemusíš znát žádné základy programování. Kurzy jsou koncipovány tak, aby se programování mohli naučit i lidé, kteří se s ním nikdy předtím nesetkali.

Pokud si nejsi jistý/á, který kurz je pro tebe ten pravý, vyzkoušej nejprve náš bezplatný on-line kurz zde a zkus si nanečisto vyřešit úlohy z oboru, o němž uvažuješ.

Pokud jsi rozhodnutý/á absolvovat konkrétní kurz v daném městě či se zúčastnit on-line výuky, napiš nám nebo zavolej. Odpovíme ti na všechny otázky.

Na kurz je nutné se přihlásit nejpozději 3 týdny před začátkem kurzu. Každý účastník se totiž musí na kurz řádně připravit, absolvovat tzv. Prework. Tato fáze je povinná pro každého. Pospěš si! Volná místa mizí velmi rychle a čekací listiny jsou extrémně dlouhé.

Určitě ano! Po podpisu smlouvy obdržíš materiály pro první fázi kurzu, které říkáme Prework, neboli příprava na kurz. Nejprve se musíš ujistit, že se můžeš ke všem materiálům přihlásit. Uchazeči, kteří se k přípravě nepřihlásí, kurz často nedokončí.

K dokončení celé přípravy budeš potřebovat zhruba 40 hodin, ale neboj se, nebudeš na to sám/sama. Celou dobu máš k dispozici mentora kurzu, který ti pomůže se vším, s čím si nebudeš vědět rady. Mnoho studentů zvládne prework za výrazně kratší dobu.

Tvůj počítač by měl splňovat následující hardwarové požadavky:

 • Operační systém Windows 7 nebo novější, MacOS nebo Linux
 • Procesor Intel i5 nebo Amd A10
 • Minimálně 4 GB RAM
 • Alespoň 10 GB volného místa na disku
 • Pro kurz Back-end/Java/.NET je vhodné mít operační systém Linux (nebo možnost jeho instalace) nebo MacOS.

Pro on-line kurzy potřebuješ:

 • Rychlost připojení k internetu alespoň 10 Mbit/s
 • Webová kamera (notebook nebo přes USB)
 • Sluchátka a mikrofon
 • Operační systém: Windows, nebo MacOS
 • Doporučený je druhý monitor
 • Kurz

Otázky v půběhu kurzu

Ne, neliší. Obsah jednotlivých kurzů je stejný nezávisle na tom, zda jej absolvuješ on-line nebo prezenčně. Jednotlivé části kurzu může vést jiný odborník na dané téma. Kromě přednášejícího budeš mít svého mentora, který ti bude k dispozici před kurzem, v jeho průběhu i po jeho ukončení. Zodpoví všechny tvoje dotazy a pomůže ti vyřešit případné problémy v průběhu kurzu.

Naše kurzy jsou velmi intenzivní a náročné, takže učení pouze během kurzu nestačí. Každý den budeš dostávat domácí úkoly a projekty z workshopů bude často nutné dokončit o víkendu doma.

Kurz na plný úvazek (od pondělí do pátku) je velmi intenzivní. Kromě výuky se musíš učit doma po večerech i o víkendech. Proto není vhodné kurz kombinovat s dalším studiem, prací nebo jinými časově náročnými povinnostmi.

Víkendové nebo večerní kurzy a on-line kurzy umožňují kombinovat kurz s prácí či dalším studiem, ale měj na paměti, že to vyžaduje disciplínu a systematický přístup.

Otázky po kurzu

Ano, bootcamp Coders Lab ti umožní hledat si práci v oboru IT ihned po ukončení kurzu. Po absolvování našeho kurzu si můžeš hledat práci jako junior. Většina našich absolventů si najde práci do 3 měsíců po dokončení kurzu.

Velmi vysoká! Nezaručujeme, že po kurzu získáš práci hned, ale jsme velmi hrdí na to, že většina našich absolventů našla práci v IT do 3 měsíců po kurzu. Zde se můžeš inspirovat jejich příběhy.

Náš program kurzů je vyvíjen ve spolupráci se zaměstnavateli v oblasti IT tak, aby odpovídal skutečným potřebám trhu. Kurz je zaměřen především na získání praktických dovedností.

Všechny podrobné informace najdeš výše na této stránce.

Tvůj plat bude záviset na:

 • kurzu, který si vybereš (front-end, back-end, tester)
 • společnosti, do které nastoupíš (korporace, softwarový dům, marketingová agentura atd.)
 • formě zaměstnání, kterou si zvolíš (HPP, kontraktní smlouva, smlouva o dílo apod.)

Obecně lze říci, že např. po absolvování kurzu programování můžeš na juniorské pozici očekávat 40 000 - 60 000 Kč měsíčně. Po kurzech back-endu si vyděláš více než po kurzech front-endu. Vyšší plat a standardizovanější systém odměňování očekávej spíše u velké společnosti nebo korporace než u malého softwarového domu.