Inspirace a zkušenosti pro tvůj vstup do světa IT

Svět IT je rozmanitý a velmi obsáhlý. Je proto důležité zaměřit se z počátku na to podstatné. Přinášíme výběr toho nejdůležitějšího, co tě v IT může potkat, nebo na co se nás často ptáte.
Krok za krokom: Príspevok od MPSVR na digitálne vzdelávanie na Slovensku
27.5.2024
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky, za teba môže zaplatiť až 80% z ceny kurzu, a to do výšky približne 1000€. Vďaka tomu si môžeš vylepšiť životopis, doplniť znalosti nutné pre tvoj kariérny rast a zvýšiť svoju hodnotu na trhu práce.
V čem je IT kurz lepší než vysoká škola programování?
21.5.2024
Potřebuji mít na programování vysokou školu?“ Toto je jedna z nejčastějších otázek nováčků v IT. Na následujících řádcích ti ukážeme, že se i bez výšky můžeš stát kvalitním programátorem.
Testerka Bára Kundrátová: Poslední měsíc kurzu už jsem měla práci v IT
20.5.2024
Na začátku mě provázely obavy z kariéry v IT, ale čas ukázal, že přihlásit se na kurz Manual Tester od Coders Lab bylo správné rozhodnutí. Mimo jiné proto, že lidé v nové práci jsou mi oporou.
Proč si udělat IT rekvalifikaci a jak ideálně začít?
19.5.2024
Máš své současné práce po krk a cítíš, že nastal čas na změnu? Nebo ti prostě jen nesedl vystudovaný obor? Trn z paty by ti mohla vytrhnout rekvalifikace do IT, například v v podobě IT kurzu. Přečti si, proč se touto cestou vydat a jak ideálně postupovat.
Frontend Developerka Veronika Paulíková: V Coders Lab od vás po kurzu nedají ruce pryč
18.5.2024
Protože jsem máma malého dítěte, záleží mi na pracovní svobodě a flexibilitě. IT kurzy jsem sice zkoušela už dřív, ale nebylo to ono, většinou šlo jen o získání certifikátu. Až v Coders Lab se mi opravdu věnovali.
Přehledně: Proč je práce software testera ideální pro začátek v IT
17.5.2024
Chceš rozjet kariéru v IT, ale necítíš se hned na programování nebo datovou analýzu? Pro začínající ajťáky je skvělým odrazovým můstkem práce software testera. Přečti si, co tester dělá, jaké by měl mít vlastnosti nebo kolik si v Česku vydělá peněz.
Eva Štifterová: Testuji platební bránu. Posunula jsem se a skloubila práci s dětmi
20.4.2024
10 let v jednom zaměstnání dá člověku zabrat, zvlášť když při něm musí cestovat. Došlo mi, že už dál nechci být ICT lektorka a přihlásila jsem se do kurzu Manual Tester od Coders Lab. Po jeho absolvování mi dali příležitost ve firmě GoPay.
Mobilní aplikace, e-shop a 3 další tipy, co naprogramovat v Javě
9.4.2024
Když ji umíš, naprogramuješ téměř cokoliv. Java je jedním z nejvíc univerzálních programovacích jazyků a ve firmách ti otevře bránu ke skvělým příležitostem. Přečti si, co konkrétně v ní můžeš vytvořit.
4 důvody, proč se v roce 2024 naučit programovací jazyk Java
6.4.2024
Chceš mít jistotu, že o tebe na trhu práce bude velký zájem? Tak zvaž, jestli se naučit Javu. V českých i zahraničních firmách je po Java programátorech velká poptávka, mimo jiné i proto, že jde o univerzální programovací jazyk s širokým spektrem využití. Proč ještě se ho vyplatí umět?
Programování ve světě umělé inteligence: AI pro programátory
3.4.2024
Téma umělé inteligence je na výsluní a stává se předmětem zájmu napříč různými obory. Manažeři zvažují, jak maximálně využít její potenciál, a stále více se od zaměstnanců očekává, že se AI naučí používat. Zajímá tě, jak ti AI může usnadnit život a proč bys měl/a zvážit rekvalifikaci a stát se programátorem či programátorkou právě nyní?
Krok za krokem: Až 50.000 Kč od MPSV na digitální vzdělávání
1.4.2024
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) za tebe může zaplatit až 82% ceny kurzu a to do výše 50.000 Kč. Díky tomu si můžeš vylepšit životopis, doplnit znalosti nutné pro tvůj kariérní růst a zvýšit svou hodnotu na trhu práce.
5 vychytávek (gadgetů), které zefektivní práci každého IT specialisty
29.3.2024
Jak to profi ajťáci dělají, že řadu úkolů zvládají rychle a levou zadní? Kromě odborných znalostí za jejich úspěchem stojí i zdánlivě drobné vychytávky (někdy se jim říká gadgety), které usnadňují každodenní rutinu nebo podporují zdravou práci u počítače.

Další témata z IT oboru

Svět IT je rozmanitý a velmi obsáhlý. Je proto důležité zaměřit se z počátku na to podstatné. Přinášíme výběr toho nejdůležitějšího, co tě v IT může potkat, nebo na co se nás zájemci o kurzy často ptají.
Novinky do e-mailu

Přitahuje tě IT, přemýšlíš jestli je to pro tebe pravé a na co se zaměřit? Máme pro tebe informace, které ti pomohou.

  • Akční nabídky z Coders Lab
  • Pozvánky na zajímavé webináře
  • Pracovní příležitosti v IT
  • Novinky o dostupných IT kurzech