Inspirace a zkušenosti pro tvůj vstup do světa IT

Svět IT je rozmanitý a velmi obsáhlý. Je proto důležité zaměřit se z počátku na to podstatné. Přinášíme výběr toho nejdůležitějšího, co tě v IT může potkat, nebo na co se nás často ptáte.
Vojtěch Beneš: Kurz JavaScript Frontend Developer mě popostrčil zpátky k IT
15.3.2024
Když člověk s něčím sekne, neznamená to, že se k tomu nevrátí. S IT jsem měl z dřívějška již částečné zkušenosti. Chtěl jsem se v něm ale vydat trochu jiným směrem, proto padla volba na kurz JavaScript Frontend Developer od Coders Lab.
Web scraping: k čemu slouží a kdo ho provádí?
12.3.2024
O náplni práce programátora nebo testera máš nejspíš aspoň trochu ponětí. Ale víš, co dělají lidé provádějící tzv. web scraping? Ve zkratce jde specialisty, kteří mají za úkol automaticky a co nejrychleji shromažďovat data z webů. Používají k tomu různé nástroje (web scrapery).
Karel Machovec: Z telekomunikací k testování software
10.3.2024
Už od začátku kariéry jsem se pohyboval kolem IT. Ale až výpověď v poslední práci mě dovedla ke kurzu Manual Tester od Coders Lab. Dnes pracuji ve firmě vyvíjející nástroj na tvorbu webů.
Co je SQL a jak se ho nejlépe naučit?
2.3.2024
Zatímco Frontend Developeři nejčastěji pracují s JavaScriptem nebo Reactem, pro datové analytiky je klíčové umět používat programovací jazyk SQL. Zjisti v tomto článku, k čemu přesně ho používají a jak se SQL naučit jako úplný začátečník.
Proč se testerům vyplatí mít ISTQB certifikaci?
17.2.2024
Bez znalostí a dovedností to v IT nejde. Ale pokud je navíc doložíš prestižním a mezinárodně uznávaným certifikátem, tvá hodnota na trhu práce výrazně vzroste. Proto řada testerů softwaru skládá tzv. ISTQB zkoušku, uznávanou zaměstnavateli po celém světě.
Proč je v roce 2024 ideální čas změnit profesi a přejít do IT
10.2.2024
Láká tě seknout se současnou prací, otočit kariéru vzhůru nohama a vrhnout se na dráhu IT? Právě teď je k tomu z mnoha důvodů ideální příležitost. IT specialista můžeš být i bez výšky a při troše snahy si i jako junior vyděláš pěkné peníze.
Síla IT kurzů od Coders Lab je v přímém kontaktu s odborníkem
6.2.2024
Zjisti v článku, v čem se IT kurzy Coders Lab liší od jiných kurzů na trhu a v čem jsou unikátní. Jejich síla tkví především v přímém kontaktu s odborníkem.
6 věcí, které uchazeči o práci v IT zapomínají uvádět v životopise
23.1.2024
Až absolvuješ jeden z našich IT kurzů, můžeš rovnou rozesílat životopisy a ucházet se o práci juniorního IT specialisty. Než ale začneš své CV tvořit, přečti si tento článek. Prozradíme ti v něm, na co důležitého ajťáci v životopisech často zapomínají. Máš ideální příležitost poučit se z chyb ostatních!
Co jsou Soft Skills aneb důležitý klíč k úspěchu v IT
15.1.2024
Znalost programovacích jazyků, schopnost práce s databázemi nebo analytické myšlení. To vše jsou znalosti potřebné pro úspěšnou práci v IT. Víš ale, že nejlepší IT specialisté mají také dovednosti nad rámec těchto „klasických“? Říká se jim Soft Skills.
Backend development: U juniorů je důležitá zvídavost
3.1.2024
Má smysl učit se programovat, když světem hýbe umělá inteligence? A jak se může úplný nováček stát Python Developerem? Na tyto a další otázky v rozhovoru odpovídal Jan Tezner, CTO vývojářské firmy COex.
Kolik peněz berou IT specialisté v roce 2024?
1.1.2024
IT specialisté jsou na trhu práce dlouhodobě cenným zbožím, nejinak tomu je na začátku roku 2024. Jak si vedou v porovnání s obchodníky, administrativním pracovníky nebo marketingovými specialisty?
Srovnání: jaký je rozdíl mezi frontend a backend developerem?
12.12.2023
Frontend, nebo backend? To je, oč tu běží. Pokud uvažuješ, že se naučíš programovat, čeká tě na začátku rozhodnutí, zda se stát frontend developerem, nebo backend developerem. V čem se náplň těchto dvou profesí liší?

Další témata z IT oboru

Svět IT je rozmanitý a velmi obsáhlý. Je proto důležité zaměřit se z počátku na to podstatné. Přinášíme výběr toho nejdůležitějšího, co tě v IT může potkat, nebo na co se nás zájemci o kurzy často ptají.
Novinky do e-mailu

Přitahuje tě IT, přemýšlíš jestli je to pro tebe pravé a na co se zaměřit? Máme pro tebe informace, které ti pomohou.

  • Akční nabídky z Coders Lab
  • Pozvánky na zajímavé webináře
  • Pracovní příležitosti v IT
  • Novinky o dostupných IT kurzech