Proč ‚Kurz datové analýzy v Pythonu?‘

Více než 90 % existujících dat na světě bylo vytvořeno v posledních letech. Nyní se jedná o nejcennější zdroj na světě. S naším kurzem se za 9 týdnů naučíš, jak data efektivně využívat a zlepšit svou práci. Tento kurz je součástí série Data Analyst, ale může být absolvován samostatně.
Proč to stojí za to?
Profese datového analytika ti nabízí neomezené kariérní možnosti. Své analytické dovednosti využiješ v široké škále odvětví, od analýzy prodejních trendů až po projekty rozvoje podnikání. Na celosvětovém trhu práce chybí až 4 miliony odborníků v tomto oboru. Datový analytik je zaměstnavateli stále žádanější profesí.
Pro koho je kurz určen?
Kurz je určen lidem, kteří mají zkušenosti s Excelem a analýzou dat. Nedostatek zkušeností tě však z účasti na kurzu nevylučuje. Pokud je pro tebe důležité porozumět co se skrývá v datech a nechybí ti pečlivost, všímavost a přesnost - je tento kurz určen právě pro tebe.
Co se v kurzu naučíš?
Naučíš se základy jazyka Python, díky kterému budeš moci automatizovat tvorbu sestav a reportů. Naučíš se získávat data z externích služeb a webových stránek. Konkrétně se naučíš používat Python knihovnu Pandas, SQL, JSON a API, web scraping a generování PDF.

Průběh kurzu ‚Datová analýza v Pythonu‘

Podívej se, co tě čeká v tomto kurzu.
1.
Prework: Naučíš se základy Pythonu
Připravíš se na hlavní část kurzu, naučíš se základy jazyka Python. Osvojíš si syntaxi a základní funkce.
2.
Použiješ Python pro analýzu dat
Hlavní část kurzu kombinuje výuku s lektorem ve virtuální třídě a spolužáky s praktickými úlohami za účasti mentora. Během této části se naučíš používat Python k analýze dat a jejich přehledné prezentaci. Probereme Python knihovnu Pandas, SQL, JSON a API, web scraping a generování PDF.
1.
Prework: Naučíš se základy Pythonu
Připravíš se na hlavní část kurzu, naučíš se základy jazyka Python. Osvojíš si syntaxi a základní funkce.
2.
Použiješ Python pro analýzu dat
Hlavní část kurzu kombinuje výuku s lektorem ve virtuální třídě a spolužáky s praktickými úlohami za účasti mentora. Během této části se naučíš používat Python k analýze dat a jejich přehledné prezentaci. Probereme Python knihovnu Pandas, SQL, JSON a API, web scraping a generování PDF.
Potřebuješ více informací?
Stáhni si průvodce kurzem. Příručka obsahuje studijní plán, podrobný průběh kurzu, současné ohodnocení juniorů a další důležité informace.

Možnosti financování kurzu

Víme, že IT kurz je velký výdaj. Proto jsme připravili několik způsobů jeho financování. Vyber si ten nejvhodnější pro tebe.
Jednorázově nebo po částech
Za kurz můžeš zaplatit bankovním převodem. Platbu si můžeš rozdělit do menších plateb. Výše a počet plateb závisí na zvoleném kurzu. Platby se hradí vždy před začátkem dalšího bloku kurzu.
Splátky s úrokem 0% od Inbank
Cenu kurzu můžeš splácet od 3 měsíců do 10 let. S Inbank můžeš mít 0% úrok a v Zonky dlouhou dobu splatnosti, až 10 let. Úvěr zařídíme zdarma.
Dotace z MPSV
Úřad práce ti může pomoci s financováním kurzu a to až do výše 50.000 Kč. Nemusíš být nezaměstnantý/á. Dotace je určena pro ty, kteří si chtějí zvýšit dovednosti v digitálních oborech.
Více informací o financování

Formy výuky v Coders Lab

Kurz datové analýzy v Pythonu se koná o víkendech distanční formou.
9 týdnů
Víkendový režim
Nejvhodnější pro lidi, kteří chtějí studovat o víkendu, protože studují, pracují nebo mají jiné povinnosti během týdne.
Výuka probíhá každý druhý víkend od 9 do 17 hodin.

Online kurz

Ve vzdálených kurzech se učíš ve virtuální učebně. Online výuka kombinuje živou výuku a studium s mentorem, a to vše na naší platformě Coders Lab. Vše, co potřebuješ, je počítač a přístup k internetu.

Jak probíhá online výuka:
 • Kvalita kurzu je na úrovni prezenčního studia.
 • V průběhu lekcí jsou lektor i studenti přítomni ve virtuální třídě.
 • Po celý kurz je k dispozici mentor, který ti kdykoliv poradí a pomůže.
 • Studenti spolu mohou komunikovat kdykoliv v kanálu na Discordu.
 • Studovat můžeš odkudkoliv.
Stáhni si průvodce kurzu Datová analýza v Pythonu

Průvodce kurzem Manual Tester obsahuje detailní informace o probíraných tématech, harmonogramu a spoustu dalších informací. Pokud hledáš způsob jak začít pracovat v IT, toto je šance, jak do oboru proniknout relativně rychle.

Podívej se, kde pracují naši absolventi

Pokud se chceš naučit testovat, programovat či pracovat s daty a navíc bez předchozích zkušeností, jsi na správném místě. Po absolvování našeho intenzivního bootcampu budeš připraven/a získat práci jako juniorní specialista.

Termíny kurzu ‚Datová analýza v Pythonu‘

V tuto chvíli nemáme vypsaný žádný termín tohoto kurzu.
Máš-li zájem o tento kurz, vyplň formulář a my dáme ti vědět, jakmile budeme kurz spouštět.
Vyplnit své údaje
V tuto chvíli nemáme vypsaný žádný termín tohoto kurzu. Máš-li zájem o tento kurz, vyplň formulář a my dáme ti vědět, jakmile budeme kurz spouštět.
Vyplň své údaje

Často kladené otázky

Mnoho lidí, kteří pracují s daty, nepotřebuje klasický kurz programování. Datová analýza v Pythonu je něco úplně jiného. Je to Python pro začátečníky, tedy pro lidi, kteří s tímto programovacím jazykem teprve začínají své dobrodružství.

Ve skutečnosti jsme kurzy Python - Analýza dat připravili s ohledem na všechny lidi, kteří pracují s velkými soubory dat - bez ohledu na jejich pracovní zařazení nebo obor. Dovednosti, které si v tomto kurzu osvojíte, se budou hodit např:

 • finančním analytikům, pro přípravu dat pro reporting, forecasty, nebo analýzy,
 • manažerům a vedoucím pracovníkům, kteří chtějí porozumět svým datům a lépe se rozhodovat,
 • výzkumným pracovníkům, kteří dokumentují výsledky svých výzkumů a experimentů,
 • programátorům, kteří chtějí začít pracovat s velkými objemy dat.

V ideálním případě se student již setkal s prací s daty např. v Excelu.

Kurz datové analýzy v Pythonu, nemá příliš specifické vstupní požadavky. Program jsme však sestavili především pro lidi, kteří již mají zkušenosti s prací s Excelem a analýzou dat obecně.

Absence těchto základů vás samozřejmě z účasti na kurzu nevylučuje, protože naši lektoři se snaží vše důkladně vysvětlit a věnovat každé problematice a všem účastníkům co největší pozornost.

Tento kurz se nejprve skládá z tzv. Preworku, tj. materiálů pro samostudium před začátkem kurzu, které jsou k dispozici přibližně 2-3 týdny před konáním kurzu. Poté vás čeká 5 víkendů online výuky s lektorem a živou skupinou ve virtuální třídě.

První lekce je věnována jazyku Python. Naučit se základní funkce ti umožní psát skripty, které automatizují práci se soubory a daty. V dalších hodinách se věnujeme jazyku SQL, nejoblíbenější knihovně pro analýzu dat (Pandas) a získávání dat z webových stránek (scraping).

Celý kurz je zakončen závěrečným projektem, který je zároveň vaším projektem do portfolia datového analytika. Závěrečný projekt realizujete pod dohledem mentora.

Program kurzu není jen Python. Kurz zahrnuje celou řadu témat, která ti usnadní analytickou práci. Po hodinách s našimi lektory budete umět třeba:

 • automatizovat si tiskové sestavy pomocí jazyka Python,
 • získávat data pro analýzu z databázových systémů (např. ERP, účetnictví atd.),
 • získávat data z webových služeb (API) a webových stránek,
 • automatizovat činnosti spojené s analýzou dat.

Na kurzu se budeme zabývat i Kromě toho se budeme zabývat základy práce s databázemi SQL a vytvářením vizualizací a grafů.

Ne, nevyžadujeme znalosti programovacího jazyka Python. Základy jazyka Python jsou součástí osnovy kurzu - protože právě na něm jsou založeny operace s daty. Samotné studium jazyka Python a jeho pokročilých funkcí se může v budoucnu hodit, ale není nezbytné.

Zajímá tě programovací jazyk Python? Kurzy programování s ním spojené jsou velmi oblíbené. Pro práci s daty není tak pokročilá úroveň znalostí jazyka Python nutná (i když může být užitečná). Proto jsme se rozhodli připravit samostatný kurz jazyka Python pro začátečníky nebo budoucí datové analytiky.

Pro tento kurz jsme se rozhodli v distančním režimu.

Online kurzy ve virtuální učebně ti poskytnou:

 • možnost přizpůsobit kurz svým každodenním povinnostem,
 • možnost studovat odkudkoliv,
 • pravidelný kontakt a podporu během živých hodin.

Kurz ‚Datová analýza v Pythonu‘ a dovednosti, které si v něm osvojíš, z tebe udělají mistra datové analýzy. Otevře se ti mnoho kariérních cest souvisejících s daty. A nemusíš zrovna hledat novou práci. Můžeš se posunout i v té současné.

Znalost základů jazyka Python je skvělým začátkem pro zahájení kariéry související s analýzou dat. Vyplatí se však jít ještě o něco dál než jen k samotnému Pythonu. Kurzy SQL - analýza a vizualizace dat navazují na znalosti z kurzu Python - analýza dat. Získáte v nich další kompetence související s populárním jazykem SQL a prací s relačními databázemi a poté se krok za krokem naučíte používat nejoblíbenější nástroje pro vizualizaci dat.

Nevíš jistě, který kurz je pro tebe ten pravý?
Máš pochybnosti? Udělej si test tvých silných stránek a zjisti, která cesta je pro tebe nejlepší.

Máš zájem o vypsání kurzu?

Často se stává, že se na nás firmy, či studenti sami obrací se zájmem o určitý termín a režim studia. Pokud se nám ozve pár dalších zájemců, kurz rádi otevřeme.

Máš-li zájem o kurz, který v tuto chvíli není otevřený, dej nám vědět. Vyplň formulář a my ti napíšeme, jakmile kurz otevřeme.