Proč kurz SQL pro datovou analýzu?

SQL je tvůj klíč k datům uloženým v databázích. Tento jazyk byl navržen tak, aby připomínal otázku tak jak bys jí položil/a v reálné situaci. Např. „Vyber data z tabulky ‚Studenti‘, kde jméno je ‚Martin‘.“  SQL ti umožní číst data z databáze, ukládat je a manipulovat s nimi. Můžeš spojovat data z různých tabulek, nebo přímo v databázi počítat různé výpočty a agregace. Znalost SQL je dnes standardem pro všechny kdo vytváří reporty, či pracují s daty.
Stojí za to se učit SQL?
Znalost jazyka SQL se ti hodí v celé řadě profesí. Tím, že si jej osvojíš, budeš atraktivnější pro zaměstnavatele na trhu práce, rozšíříš si analytické dovednosti, budeš produktivnější a získáš schopnost pracovat s velkým množstvým dat. V současném světě, kde data představují novodobé zlato, je znalost SQL nutnost.
Pro koho je kurz určen?
Znalost SQL je vhodná pro analytiky, konzultanty, vývojáře, výzkumníky nebo inženýry. To je jen několik příkladů a využití dovedností SQL se rozšiřuje na mnoho dalších pozic a odvětví. Vzhledem k tomu, že se podniky stále více rozhodují na základě dat, poptávka po odbornících se znalostmi SQL stále roste.
Co se v kurzu naučíš?
V tomto kurzu SQL se naučíš číst data z databáze, formátovat výstupní data, manipulovat se záznamy, spojovat tabulky, vytvářat efektivních a rozsáhlé dotazy. Budeš znát zásady práce s relačními databázemi, seskupování dat a jejich analýzu.

Program kurzu

Co tě čeká na kurzu SQL pro datovou analýzu?
1.
Základy SQL a relace
Od základů se postupně přesuneme k filtrování, formátování výstupních dat, spojování dat a poddotazy. Zaměříme se také na relace a jejich typy, různé typy spojování tabulek a kaskádové mazání.
2.
Analýza dat pomocí SQL a procedur
Seskupování dat, práce s časovým oknem a datumy, funkce rollup. Úvod do procedurálního SQL, vložené funkce v SQL, transakce, cykly, kurzory, Json, normalizace dat.
1.
Základy SQL a relace
Od základů se postupně přesuneme k filtrování, formátování výstupních dat, spojování dat a poddotazy. Zaměříme se také na relace a jejich typy, různé typy spojování tabulek a kaskádové mazání.
2.
Analýza dat pomocí SQL a procedur
Seskupování dat, práce s časovým oknem a datumy, funkce rollup. Úvod do procedurálního SQL, vložené funkce v SQL, transakce, cykly, kurzory, Json, normalizace dat.
Potřebuješ více informací?
Stáhni si průvodce kurzem. Příručka obsahuje studijní plán, podrobný průběh kurzu, současné ohodnocení juniorů a další důležité informace.

Formy výuky v Coders Lab

Kurzy probíhají o víkendech, každý druhý víkend od 9-17 hodin.
6 týdny
Víkendový režim
Nejvhodnější pro lidi, kteří chtějí studovat o víkendu, protože studují, pracují nebo mají jiné povinnosti během týdne.
Výuka probíhá každý druhý víkend od 9 do 17 hodin.

Online kurz

Ve vzdálených kurzech se učíš ve virtuální učebně. Online výuka kombinuje živou výuku a studium s mentorem, a to vše na naší platformě Coders Lab. Vše, co potřebuješ, je počítač a přístup k internetu.

Jak probíhá online výuka:
  • Kvalita kurzu je na úrovni prezenčního studia.
  • V průběhu lekcí jsou lektor i studenti přítomni ve virtuální třídě.
  • Po celý kurz je k dispozici mentor, který ti kdykoliv poradí a pomůže.
  • Studenti spolu mohou komunikovat kdykoliv v kanálu na Discordu.
  • Studovat můžeš odkudkoliv.

Termíny kurzu ‚SQL pro datovou analýzu‘

V tuto chvíli nemáme vypsaný žádný termín tohoto kurzu.
Máš-li zájem o tento kurz, vyplň formulář a my dáme ti vědět, jakmile budeme kurz spouštět.
Vyplnit své údaje
V tuto chvíli nemáme vypsaný žádný termín tohoto kurzu. Máš-li zájem o tento kurz, vyplň formulář a my dáme ti vědět, jakmile budeme kurz spouštět.
Vyplň své údaje

Možnosti financování kurzu

Víme, že IT kurz je velký výdaj. Proto jsme připravili několik způsobů jeho financování. Vyber si ten nejvhodnější pro tebe.
Jednorázově nebo po částech
Za kurz můžeš zaplatit bankovním převodem. Platbu si můžeš rozdělit do menších plateb. Výše a počet plateb závisí na zvoleném kurzu. Platby se hradí vždy před začátkem dalšího bloku kurzu.
Splátky s úrokem 0% od Inbank
Cenu kurzu můžeš splácet od 3 měsíců do 10 let. S Inbank můžeš mít 0% úrok a v Zonky dlouhou dobu splatnosti, až 10 let. Úvěr zařídíme zdarma.
Dotace z MPSV
Úřad práce ti může pomoci s financováním kurzu a to až do výše 50.000 Kč. Nemusíš být nezaměstnantý/á. Dotace je určena pro ty, kteří si chtějí zvýšit dovednosti v digitálních oborech.
Více informací o financování
Stáhni si průvodce kurzu Data Analyst

Průvodce kurzem obsahuje detailní informace o probíraných tématech, harmonogramu a spoustě dalších informací. Pokud hledáš způsob jak začít pracovat v IT, toto je šance, jak do oboru proniknout relativně rychle.

Nevíš jistě, který kurz je pro tebe ten pravý?
Máš pochybnosti? Udělej si test tvých silných stránek a zjisti, která cesta je pro tebe nejlepší.

Máš zájem o vypsání kurzu?

Často se stává, že se na nás firmy, či studenti sami obrací se zájmem o určitý termín a režim studia. Pokud se nám ozve pár dalších zájemců, kurz rádi otevřeme.

Máš-li zájem o kurz, který v tuto chvíli není otevřený, dej nám vědět. Vyplň formulář a my ti napíšeme, jakmile kurz otevřeme.