Proč kurz Reactu?

React je nejoblíbenější frontendový framework v JavaScriptu, které se dnes používá. Tuto knihovnu využiješ při programování robustních webových i mobilních aplikací. Díky pochopení revolučních konceptů Reactu budeš moci vyvinout i komplexní a složité aplikace, které reagují na chování uživatele v reálném čase a bez znovunačítání celé stránky. Zároveň posktneš uživatelům aplikace nesrovnatelně vyšší komfort ovládání oproti vytváření stránek na serveru.
Stojí za to se JavaScript s Reactem učit?

React je geniální JavaScriptová knihovna pro rychlou tvorbu interaktivních front-endů. Když Facebook v roce 2010 představil svůj nový framework React, znamenalo to revoluci v programování webových i mobilních aplikací. Od té doby se drží na špičce nejpoužívanějších technologií pro webový vývoj.

React používá v nějaké formě většina firem a zaměstnavatelů.

Pro koho je kurz určen?
Kurz je určen pro absolventy některého z kurzů o JavaScriptu, i pro vývojáře, kteří si chtějí obohatit svůj toolkit o tento mocný framework. Pro úspěšné absolvování kurzu bys měl mít dobrou znalost HTML, CSS, SASS a JavaScriptu. Pokud již znáš tyto technologie, React ti umožní velmi rychle vyvíjet komplexní aplikace podobné jako je Facebook, Instagram, nebo Netflix.
Co se v kurzu naučíš?
Naučíš se jak správně strukturovat aplikaci včetně jejích komponent, jak naslouchat událostem a jak na ně reagovat. Dále si osvojíš jak ukládat a spravovat data v komponentách a také jak používat metodu fetch k přijímání a odesílání dat na externí servery API. Kurz zakončíš svým reálným projektem v Reactu dle vlastního výběru.

Další výhody Reactu

React přinesl na svou dobu unikátní a revoluční koncepty, které celosvětově změnili způsob vývoje webových i mobilních aplikací.
Deklarativní přístup
Definujeme co chceme dosáhnout, nikoliv jak toho dosáhnout.
Komponentový systém
Znovupoužitelnost kusů kódu, zrychlení, méně chyb
Virtuální browser
Zjednodušení ovládání browseru, sestaví stránku dříve než jí zobrazí.
Jednosměrný datový tok
Větší předvídatelnost chování aplikace.
Silná komunita a podpora
Velké množství návodů, odpovědí a řešení

Program kurzu React

Co tě čeká na kurzu Reactu?
1.
ES6 a úvod do Reactu
V tomto bloku se naučíš moderní JavaScript ES6 a hned poté skočíme na React. Nastavíme si prostředí, představíme si nástroje pro vývojáře a uvedeme tě do základních konceptů Reactu (elementy, komponenty a jejich vzájemná komunikace).
2.
React do hloubky
Probereme stav a životní cyklus třídy, události v Reactu, React hooks, podmíněné vykreslování, práci s formuláři, routing, metodu Fetch a komunikace s JSON serverem.
3.
Osobní projekt do portfolia
Své nově nabyté znalosti Reactu si procvičíš na jednom nebo více osobními projekty s podporou mentora. Klademe důraz na to aby projekty byly plně funkční, dotažené a byly tvou skutečnou vizitkou u pracovních pohovorů.
1.
ES6 a úvod do Reactu
V tomto bloku se naučíš moderní JavaScript ES6 a hned poté skočíme na React. Nastavíme si prostředí, představíme si nástroje pro vývojáře a uvedeme tě do základních konceptů Reactu (elementy, komponenty a jejich vzájemná komunikace).
2.
React do hloubky
Probereme stav a životní cyklus třídy, události v Reactu, React hooks, podmíněné vykreslování, práci s formuláři, routing, metodu Fetch a komunikace s JSON serverem.
3.
Osobní projekt do portfolia
Své nově nabyté znalosti Reactu si procvičíš na jednom nebo více osobními projekty s podporou mentora. Klademe důraz na to aby projekty byly plně funkční, dotažené a byly tvou skutečnou vizitkou u pracovních pohovorů.
Potřebuješ více informací?
Stáhni si průvodce kurzem. Příručka obsahuje studijní plán, podrobný průběh kurzu, současné ohodnocení juniorů a další důležité informace.

Formy výuky v Coders Lab

Kurzy probíhají o víkendech, každý druhý víkend od 9-17 hodin.
8 týdnů
Víkendový režim
Nejvhodnější pro lidi, kteří chtějí studovat o víkendu, protože studují, pracují nebo mají jiné povinnosti během týdne.
Výuka probíhá každý druhý víkend od 9 do 17 hodin.

Online kurz

Ve vzdálených kurzech se učíš ve virtuální učebně. Online výuka kombinuje živou výuku a studium s mentorem, a to vše na naší platformě Coders Lab. Vše, co potřebuješ, je počítač a přístup k internetu.

Jak probíhá online výuka:
  • Kvalita kurzu je na úrovni prezenčního studia.
  • V průběhu lekcí jsou lektor i studenti přítomni ve virtuální třídě.
  • Po celý kurz je k dispozici mentor, který ti kdykoliv poradí a pomůže.
  • Studenti spolu mohou komunikovat kdykoliv v kanálu na Discordu.
  • Studovat můžeš odkudkoliv.

Termíny kurzu ‚React‘

V tuto chvíli nemáme vypsaný žádný termín tohoto kurzu.
Máš-li zájem o tento kurz, vyplň formulář a my dáme ti vědět, jakmile budeme kurz spouštět.
Vyplnit své údaje
V tuto chvíli nemáme vypsaný žádný termín tohoto kurzu. Máš-li zájem o tento kurz, vyplň formulář a my dáme ti vědět, jakmile budeme kurz spouštět.
Vyplň své údaje

Inspirace a ukázky naživo v našich podcastech

Podívej se na naše motivační i praktické podcasty se zkušenými odborníky z praxe.
Host: Miroslav Volovec | 11.7.2023
Kariéra frontend developera. Je to pro tebe to pravé?
Frontend developer programuje viditelnou část webových a mobilních aplikací. Webinář o tom jak se frontend vyvíjí. Co musí umět, jak přemýšlí, co dělá a jaké nástroje používá frontend developer?
Host: Miroslav Volovec | 18.8.2023
React prakticky. Naprogramujeme společně aplikaci za 60 minut.
Na tomto webináři společně naprogramujeme aplikaci zobrazující kurzy měn v reálném čase. Ukážeme si krok za krokem, jak taková aplikace vzniká, jak developer přemýšlí a co musí vyřešit, aby dobře fungovala.

Možnosti financování kurzu

Víme, že IT kurz je velký výdaj. Proto jsme připravili několik způsobů jeho financování. Vyber si ten nejvhodnější pro tebe.
Jednorázově nebo po částech
Za kurz můžeš zaplatit bankovním převodem. Platbu si můžeš rozdělit do menších plateb. Výše a počet plateb závisí na zvoleném kurzu. Platby se hradí vždy před začátkem dalšího bloku kurzu.
Splátky s úrokem 0% od Inbank
Cenu kurzu můžeš splácet od 3 měsíců do 10 let. S Inbank můžeš mít 0% úrok a v Zonky dlouhou dobu splatnosti, až 10 let. Úvěr zařídíme zdarma.
Dotace z MPSV
Úřad práce ti může pomoci s financováním kurzu a to až do výše 50.000 Kč. Nemusíš být nezaměstnantý/á. Dotace je určena pro ty, kteří si chtějí zvýšit dovednosti v digitálních oborech.
Více informací o financování
Stáhni si průvodce kurzu React.js

Pokud si chceš rozšířit znalosti a začít vyvíjet v Reactu, určitě si stáhni naši aktuální příručku kurzem, která obsahuje podrobné informace.

Co najdeš v příručce:
  • Co se konkrétně v kurzu naučíš?
  • Detailní struktura kurzu a jednotlivá témata

Máš zájem o vypsání kurzu?

Často se stává, že se na nás firmy, či studenti sami obrací se zájmem o určitý termín a režim studia. Pokud se nám ozve pár dalších zájemců, kurz rádi otevřeme.

Máš-li zájem o kurz, který v tuto chvíli není otevřený, dej nám vědět. Vyplň formulář a my ti napíšeme, jakmile kurz otevřeme.