Proč kurz ‚Datová analýza v Excelu?‘

Kurz ‚Datová analýza v Excelu‘ je první blokem série Data Analyst. Uvede tě do světa čísel a práce s daty od základů, postupně, ke složitějším tématům. Nemusíš mít žádné předešlé zkušenosti s daty či statistikou. Pokud si myslíš, že datová analýza není nic pro tebe, a že při vstupu do světa analytiky jsou vyžadovány kosmické schopnosti, s námi se přesvědčíš, že tomu tak není. Tento kurz je součástí celého bloku kurzů Data Analyst, ale může být absolvován samostatně.
Proč to stojí za to?
Firmy potřebují analytiky, kteří umí data správně připravit, vizualizovat a vyvodit z nich závěry. Na jejich základě dnes podniky vytvářejí obchodní plány nebo budují akční strategie. Profese datového analytika se v dnešním světě digitální transformace stává klíčovou. Také proto je na datový analytik suverénně nejžádanější firmami.
Pro koho je kurz určen?
Kurz je určen všem, kteří chtějí začít kariéru v oblasti datové analytiky. Dovednosti, které učíme, jsou vhodné pro lidi, kteří s daty dosud nepracovali i pro lidi, kteří s daty již pracují, ale chtějí datům lépe porozumět, analyzovat a lépe se podle nich rozhodovat, např. obchodní, marketingový a samozřejmě i finanční manažeři.
Co se v kurzu naučíš?
Získáš dovednosti potřebné k tomu, abys mohl/a udělat první krok do světa analýzy dat. Osvojíš si základní analytické znalosti, pronikneš do statistických modelů, s jejichž pomocí se naučíš vytvářet hypotézy nebo správné závěry plynoucí z dat.Projdeš si celý proces Data Science od definování problému, přes čištění dat až po analýzu a prezentaci. Seznámíš se i s databázemi. V průběhu tohoto kurzu pracujeme s Excelem.

Průběh kurzu ‚Datová analýza v Excelu‘

Podívej se, co tě čeká v tomto kurzu.
1.
Prework: 3 týdny před zahájením kurzu
Materiál pro samostatnou práci je určen k přípravě účastníků na lektora a skupinovou výuku. To ti umožní přejít hned na první hodině s lektorem k praktickým otázkám a cvičením. Doplníš si chybějící základní znalosti Excelu,
2.
Workshopy: 3 týdny studia
Výuka probíhá formou živého praktického online workshopu s lektorem a skupinou ve virtuální třídě na skupinové komunikační platformě Google Meet. Zaměříme se na celý proces Data Science, od definování problému, sběru dat, jejich čištění, data mining, hloubkovou analýzu, až po prezentaci výsledků a storytelling.
3.
Závěrečný projekt
Žádná zkouška, ale projekt do portfolia. Úspěšné absolvování kurzu je založeno na docházce (min. 80 %). Každý student obdrží samostatný projekt k dokončení (který může být zároveň prvním projektem v portfoliu).
1.
Prework: 3 týdny před zahájením kurzu
Materiál pro samostatnou práci je určen k přípravě účastníků na lektora a skupinovou výuku. To ti umožní přejít hned na první hodině s lektorem k praktickým otázkám a cvičením. Doplníš si chybějící základní znalosti Excelu,
2.
Workshopy: 3 týdny studia
Výuka probíhá formou živého praktického online workshopu s lektorem a skupinou ve virtuální třídě na skupinové komunikační platformě Google Meet. Zaměříme se na celý proces Data Science, od definování problému, sběru dat, jejich čištění, data mining, hloubkovou analýzu, až po prezentaci výsledků a storytelling.
3.
Závěrečný projekt
Žádná zkouška, ale projekt do portfolia. Úspěšné absolvování kurzu je založeno na docházce (min. 80 %). Každý student obdrží samostatný projekt k dokončení (který může být zároveň prvním projektem v portfoliu).
Potřebuješ více informací?
Stáhni si průvodce kurzem. Příručka obsahuje studijní plán, podrobný průběh kurzu, současné ohodnocení juniorů a další důležité informace.

Možnosti financování kurzu

Víme, že IT kurz je velký výdaj. Proto jsme připravili několik způsobů jeho financování. Vyber si ten nejvhodnější pro tebe.
Jednorázově nebo po částech
Za kurz můžeš zaplatit bankovním převodem. Platbu si můžeš rozdělit do menších plateb. Výše a počet plateb závisí na zvoleném kurzu. Platby se hradí vždy před začátkem dalšího bloku kurzu.
Splátky s úrokem 0% od Inbank
Cenu kurzu můžeš splácet od 3 měsíců do 10 let. S Inbank můžeš mít 0% úrok a v Zonky dlouhou dobu splatnosti, až 10 let. Úvěr zařídíme zdarma.
Dotace z MPSV
Úřad práce ti může pomoci s financováním kurzu a to až do výše 50.000 Kč. Nemusíš být nezaměstnantý/á. Dotace je určena pro ty, kteří si chtějí zvýšit dovednosti v digitálních oborech.
Více informací o financování
Stáhni si průvodce kurzu Data Science: Datová analýza

Pokud tě baví čísla a láká tě práce s daty, určitě si stáhni naši aktuální příručku kurzem, která obsahuje podrobné informace o kurzu.

Co najdeš v příručce:
 • Jak si stojí datová analýza na trhu práce?
 • Co se konkrétně v kurzu naučíš?
 • Detailní struktura kurzu a jednotlivá témata

Formy výuky v Coders Lab

Kurz automation tester se koná o víkendech distanční formou.
3 týdny
Víkendový režim
Nejvhodnější pro lidi, kteří chtějí studovat o víkendu, protože studují, pracují nebo mají jiné povinnosti během týdne.
Výuka probíhá každý druhý víkend od 9 do 17 hodin.

Online kurz

Ve vzdálených kurzech se učíš ve virtuální učebně. Online výuka kombinuje živou výuku a studium s mentorem, a to vše na naší platformě Coders Lab. Vše, co potřebuješ, je počítač a přístup k internetu.

Jak probíhá online výuka:
 • Kvalita kurzu je na úrovni prezenčního studia.
 • V průběhu lekcí jsou lektor i studenti přítomni ve virtuální třídě.
 • Po celý kurz je k dispozici mentor, který ti kdykoliv poradí a pomůže.
 • Studenti spolu mohou komunikovat kdykoliv v kanálu na Discordu.
 • Studovat můžeš odkudkoliv.

Termíny kurzu ‚Základy datové analýzy‘

V tuto chvíli nemáme vypsaný žádný termín tohoto kurzu.
Máš-li zájem o tento kurz, vyplň formulář a my dáme ti vědět, jakmile budeme kurz spouštět.
Vyplnit své údaje
V tuto chvíli nemáme vypsaný žádný termín tohoto kurzu. Máš-li zájem o tento kurz, vyplň formulář a my dáme ti vědět, jakmile budeme kurz spouštět.
Vyplň své údaje

Často kladené otázky

Infuture.institute ve spolupráci s Collegium da Vinci vypracoval zprávu Budoucnost vzdělávání, Scenarios 2046. V ní se uvádí, že analýza dat je jednou z pěti nejdůležitějších kompetencí budoucnosti, zejména:

 • digitální a technické kompetence
 • schopnost řešit komplexní problémy

IT průmysl nejsou jen softwaroví developři. Téměř 50 % pracovních inzerátů je zaměřených na neprogramátorské profese.

Z těchto čísel je zřejmé, jakým směrem se ubírá svět a byznys. Znalost datové analýzy je použitelná téměř ve všech oborech. Proto, pokud ti záleží na stabilním a perspektivním zaměstnání, by vás měla zaujmout datová analýza a datová věda v nejširším slova smyslu.

Ne, během kurzu Úvod do analýzy dat budete pracovat s databázemi v Excelu. Potřebujete tedy pouze funkční počítač a kancelářský balík Microsoft Office. V rámci kurzu ti poskytneme licenci Excelu.

Podrobný program kurzu najdete v příručce ke kurzu. Nejdůležitější témata, která jsou v kurzu probírána, jsou však následující:
 • Probírání celého procesu Data Science (sestávajícího z: definice problému, sběru dat, čištění a zpracování dat, dolování dat a definice nových proměnných, hloubkové analýzy dat, prezentace výsledků analýzy),
 • Práce s daty v programu Excel,
 • vizuální dolování dat a prvky popisné statistiky,
 • prvky popisné statistiky včetně korelační a regresní analýzy,
 • Úvod do metody Data Storytelling,

Během kurzu Základy datové analýzy:

 • Praktickou formou, prostřednictvím cvičení, úkolů k dokončení a práce s excelovými databázemi - získáte znalosti a dovednosti potřebné k tomu, abyste mohli udělat první krok do světa datové analýzy.
 • Pochopíte, z jakých prvků se skládá hodnotový řetězec dat a jak se v praxi uplatňuje při práci s analýzou dat.
 • Získáte pohled na svět datové vědy z ptačí perspektivy, osvojíte si její základy a budete připraveni získat další dovednosti potřebné při práci s velkými soubory dat, jako jsou jazyky Python a SQL.
 • Zvládnete základní analytické znalosti a seznámíte se se statistickými modely, které ti pomohou naučit se vytvářet hypotézy nebo správné závěry na základě dat.

Základy analýzy dat je prvním krokem k získání vzdělání analytika, ale nestačí k tomu, abyste mohli pracovat jako analytik. Je k dispozici pouze jako součást komplexního kurzu Datový analytik, který rozvíjí dovednosti v oblasti datové vědy jako znalost základů statistiky.

Po absolvování kurzu Základy datové analýzy budete připraveni naučit se další dovednosti potřebné pro práci s velkými soubory dat, jako jsou jazyky Python a SQL.

Ano.

Pokud uvažujete o absolvování kurzu Základydatové analýzy, pak musíte:

 • přijít na pohovor s učitelem?
 • rozhodnout se absolvovat kurz Data Analyst - komplexní cesta k rozvoji kompetencí v oblasti datové vědy,
 • mít základní dovednosti v programu Excel (tj. umět vytvořit dokument, upravit jej a zadat jednoduchá data),
 • mít základní schopnost číst grafy a data v nich umístěná (tj. znát základní prvky, např. osy, jednotky, legendy),
 • chtějí rozvíjet své matematické dovednosti, logické myšlení a schopnost vyvozovat závěry na základě dat.
Nevíš jistě, který kurz je pro tebe ten pravý?
Máš pochybnosti? Udělej si test tvých silných stránek a zjisti, která cesta je pro tebe nejlepší.

Máš zájem o vypsání kurzu?

Často se stává, že se na nás firmy, či studenti sami obrací se zájmem o určitý termín a režim studia. Pokud se nám ozve pár dalších zájemců, kurz rádi otevřeme.

Máš-li zájem o kurz, který v tuto chvíli není otevřený, dej nám vědět. Vyplň formulář a my ti napíšeme, jakmile kurz otevřeme.